Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
Şarjlı El Feneri
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 110 Ürün

Şarjlı El Feneri

Şarjlı El Feneri, ev, otel, av, kamp, okul, restoran araban ya da çantada, acil durumlar için bulundurmanız gereken üründür. Aynı zamanda, günlük hayatımızda faydası büyük olan şarjlı el feneri güçlerine, boyutlarına ve üretim yapılarına göre birbirlerinden ayrılır. Şarjlı el feneri, elektrik kesintisi olduğu zamanda kullanabileceğimiz ışık kaynağıdır. Genellikle, şarjlı pil ile çalışan ve ışıklandırma düzeyleri farklı olarak çalışan şarjlı el fenerleridir. Şarjlı el feneri almadan önce hangi amaçla ve nerede kullanacağınızı belirlemeniz çok önemlidir. Bu aşamada hangi şarj el fenerine ihtiyaç duyduğunuz kafanızda canlanacaktır.

Uzun ömürlü kullanacağınız ürün tercih etmek istiyorsanız, şarjlı el feneri modelleri alabilirsiniz. Şarjlı el feneri kalite ve model olarak birbirinden ayrılır. Farklı markaların üretmiş olduğu şarjlı el fenerlerinin, teknik özellikleri farklılık gösterebilir. Her kullanıcının ihtiyaç duyacağı şarjlı el feneri, farklı model ve teknik özelliklere sahip olacaktır.

Şarjlı El Fenerlerinin Avantajları

Kaliteli şarjlı el feneri modelleri her kullanıcıya farklı yönlerde avantaj sağlar. Şarjlı el fenerlerin taşınabilir olması, aydınlatma konusunda avantaj sağlar. Mesela düşük lümen şarjlı el feneri çok fazla tercih edilmez yüksek lümen şarjlı el fenerleri daha çok tercih edilir her ortam da sizin fark edilmenizi sağlar. Şarjlı el fenerleri kademeli çalıştırabilir ürünlerdir. Düşük kademede çalıştırdığınız zaman daha az pil tüketimi sağlar yüksek güçte çalıştırdığınızda ise daha fazla pil tüketimi sağlar. Şarjlı el fenerleri büyük ve küçük boyut olarak değişkenlik gösterirken, fiyat olarak da değişkenlik gösterebilir.

Şarjlı El Feneri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Şarjlı el feneri seçimi yapılırken bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Ürün özellikleri lümenini, pil değerini, ürün dış malzemesini, nerede kullanacaksanız ürününüzü ona göre seçmelisiniz. Düşük lümen şarjlı el feneri aldığınızda doğa kullanımlarında size çok fazla fayda sağlamayacaktır. Bu noktada, deprem çantası, kısa süreli acil müdahale gerektiren durumlarda, düşük lümene sahip şarjlı el fenerleri, hafif ve kolay kullanımı ile avantaj sağlayacaktır. Şarjlı el feneri seçimi yaparken pil değeri düşük ise pil daha çabuk biter ve daha fazla şarj etmek zorunda kalınır bununla ile pil ömrü azalır.

Şarjlı el fenerlerinde genellikle 14500 ve 18650 şarjlı piller tercih edilir. Şarjlı el fenerinin boyutu ve lümen gücü pil değerinde belirleyici bir unsurdur. Yüksek lümene sahip şarjlı el fenerlerinin uzun süreli kullanımı için ağırlıklı olarak 18650 şarjlı pil tercih edilir. Şarjlı el fenerlerinde yer alan pillerin uzun ömürlü kullanımı için, pillerin düzenli olarak kullanılarak şarj edilmesi gerekmektedir. Uzun süre kullanılmayan pillerin ömrü kısalır.

Şarjlı El Fenerlerini Malzeme Yapısı

Şarjlı el fenerleri plastik, kauçuk, alüminyum, çelik alaşımlı alüminyum olarak farklı yapılara sahiptirler. Şarjlı el fenerinin kullanım alanına göre farklı malzemeler tercih edilmektedir. Ekonomik ve kısa kullanım için plastik, kauçuk ve alüminyum tercih edilebilmektedir. Bu sayede şarjlı el fenerinin taşıma kolaylığı sağlanır. Uzun ömürlü ve sürekli kullanım için ise alüminyum ve çelik alaşımlı alüminyum modelleri tercih edilmektedir. Profesyonel şarjlı el fenerlerinde 20 tona kadar dayanıklı malzeme yapısına sahip olan modeller mevcuttur.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.